Regulamin Forum

Regulamin Forum

Postautor: Tomasz Kosmala » 21 lis 2014, 11:02

Regulamin forum
Zasady i reguły korzystania z Forum Firmy Domer


Aby zakładać tematy na forum, zadawać pytania lub odpowiadać innym użytkownikom musisz być zarejestrowany. Rejestracji dokonuje się poprzez wykorzystanie opcji "Zarejestruj się" w prawym górnym rogu. Po zarejestrowaniu musisz poczekać na akceptację administratora, akceptacja trwa około 24 godzin, pomijając dni wolne od pracy i święta. Po akceptacji administratora masz pełny dostęp do forum, możesz pisać posty, zadawać pytania i odpowiadać innym użytkownikom.

Prosimy pamiętać, że nie odpowiadamy za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum przez Użytkowników. Nie ponosimy również żadnej odpowiedzialności za użyteczność, dokładność i kompletność jakiejkolwiek wypowiedzi.

Treść wypowiedzi wyraża opinię jej autora. Jeśli z jakichś przyczyn stwierdzisz, że czyjaś wypowiedź Ci nie odpowiada, łamie zasady korzystania z Forum lub obowiązującego w Polsce prawa, możesz poinformować o tym Administratora. Administrator Forum dba o porządek i zgodność wypowiedzi z zasadami korzystania z Forum i robi w miarę możliwości wszystko, aby po otrzymaniu stosownej, wiarygodnej informacji usuwać niezgodne posty.

Zgadzasz się nie używać Forum do zamieszczania materiałów, które są fałszywe, obraźliwe, niedokładne, wulgarne, obsceniczne, wzmagają nienawiść, zastraszają, profanują wartości, grożą, ingerują w czyjąś prywatność lub łamią obowiązujące prawo.

Zgadzasz się również nie zamieszczać materiałów chronionych prawem autorskim, chyba że dysponujesz prawami do nich lub zamieszczenie tych materiałów nie stanowi naruszenia praw autorskich.

Zasady korzystania z Forum Domer.pl

Forum to miejsce, w którym można dyskutować niemal na każdy temat (z naciskiem przede wszystkim jednak na tematy ogólne o ogrzewaniu). Aby jednak zachować porządek i miłą atmosferę na Forum, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad:

Na Forum nie umieszczamy komentarzy lub odnośników (linków) do stron internetowych, które naruszają prawo, w szczególności:

- zawierają wulgaryzmy,
- zawierają treści pornograficzne,
- propagują alkohol,
- propagują narkotyki i inne środki odurzające,
- obrażają osoby publiczne lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby,
- obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie,
- przyczyniają się do łamania praw autorskich,

Ponadto nie zamieszczamy komentarzy, które:

- są bezpośrednimi atakami na interlokutorów,
- zawierają odnośniki (linki) do stron www naruszających prawo lub dobre obyczaje,
- zawierają dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe,
- są reklamami,
- są spamem, czyli nie mają nic wspólnego z tematem wątku
- nawołują do agresji,
- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej.
- zawierają uwagi skierowane do redakcji Serwisu forum.domer.pl. Za wszelkie uwagi jesteśmy bardzo wdzięczni. Takie uwagi prosimy jednak zamieszczać w przeznaczonym dla nich dziale, względnie prosimy jednak o kontakt mailowy z administratorem admin@domer.pl. Tylko wówczas mamy pewność, że Wasze uwagi trafią do osób odpowiedzialnych za treść Serwisu.

Nie obrażamy innych forumowiczów.

Wątki należy zakładać w odpowiednich dla nich działach, w przeciwnym razie będą przenoszone do właściwych.

Temat wątku powinien być odpowiednio sformułowany i jednoznacznie określać treść wątku.

Wątki zawierające kłótnie, wyzwiska czy służące wyłącznie do nabijania postów będą usuwane.

Zabronione jest tworzenie takich samych wątków w kilku różnych działach. Powtarzające się wątki będą usuwane.

Nie piszemy dużymi literami, zwłaszcza w temacie wątku.

Nie powinno się cytować długiej na dwie strony wypowiedzi tylko po to, by dopisać "Zgadzam się!". Cytujmy jedynie krótkie fragmenty, mające przypomnieć, o co chodziło w cytowanej wypowiedzi.

Należy unikać animowanych awatarów (obrazków pod loginem), a także animowanych obrazków w podpisach (sygnaturach) – chyba że animacja jest bardzo dyskretna i nie kłuje w oczy.

Avatar powinien "ważyć" najwyżej 20 kB, w przeciwnym razie zostanie usunięty.

Sygnatura (podpis) powinna być nie wyższa niż 150 pikseli oraz nie szersza niż 700 pikseli, a łączna waga obrazków w sygnaturze nie może przekraczać 100 kB. Podpisy nie spełniające tych warunków będą usuwane.

Zabronione jest tzw. nabijanie postów (dodawanie do każdego wątku kilkudziesięciu wypowiedzi na godzinę o treści "Ok", "Aha", "Popieram" itp., mających na celu jedynie zwiększenie "rangi" na Forum). Osoby notorycznie nabijające posty otrzymają ostrzeżenie.

Zabronione jest podszywanie się pod administratorów Forum, w szczególności używanie takich awatarów czy podpisów, jak "Administrator", "Moderator".

Reklamowanie niekomercyjnych stron prywatnych jest dozwolone, jednak odnośnik do takiej strony wolno podać tylko raz (dozwolone jest umieszczenie odnośnika do własnej strony w podpisie). Odnośniki powtarzające się w krótkich odstępach czasu w różnych wątkach będą usuwane.

Za łamanie zasad korzystania z Forum będą przydzielane punkty ostrzeżenia. Każde złamanie zasad korzystania z Forum oznacza dodanie 33% do wskaźnika ostrzeżenia. Trzecie ostrzeżenie jest równoznaczne z blokadą konta na okres jednego miesiąca. Konta forumowiczów notorycznie łamiących zasady korzystania z Forum będą blokowane bezterminowo.

Forum.domer.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych na Forum przez Użytkowników.

Życzymy miłego korzystania z Forum!
Tomasz Kosmala
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2014, 14:42

Wróć do ZASADY KORZYSTANIA Z FORUM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron